Nová řezná koule enz® CB90 s karbidovou charakteristikou

ENZ® technik představuje novou řeznou kouli CB90 pro likvidování extrémně tvrdého vodního...

Nová speciální šachtová tryska

ENZ® technik představuje novou šachtovou trysku pro jednoduché vertikální čištění...

Nová kulová hlavice CB90 enz®

Prořezávací kulová hlavice CB90 od společnosti enz® byla speciálně vyvinuta tak, aby byla...

Nový člen rodiny vibračních trysek ENZ

Nový Turbopuls 60 je již k dispozici. Rozšiřuje tak oblíbenou řadu Turbopuls o menší...

ENZ- naváděcí tryska

Společnost ENZ technik představuje nový systém navádění rotačně vibračních trysek řady...

ENZ Zpravodaj -12/2015

ENZ Zpravodaj

Dobrý den,

náš tým Vám děkuje za spolupráci a za Vaši důvěru. Těšíme se na to, že i v roce 2016 pro Vás budeme opět přínosem – můžete opět očekávat od enz® nové trendy. V následujícím textu naleznete veškeré v roce 2015 prezentované novinky v produktech.

Přejeme Vám do nového roku dobré zdraví a mnoho úspěchů.

Novinky v produktech 2015

Rotující trysky s posuvem 04.016AS (1/8) a 04.016BS (1/4)

Společnost enz® vybavila již existující trysku 04.016 KBR přídavným posuvem. Od 1. září se dodává toto nové provedení s připojovacími závity 1/4″ a 1/8″. Přídavný posuv umožňuje zvládat ještě více oblouků a ohybů, což je velkou výhodou zvláště v oblasti domovních instalací. I přes přídavný posuv neztrácí tryska v žádném případě nic ze svého výkonu při čištění. Tryska funguje již od průtoku von 21 l/min při tlaku 100 barů.

04.016AS                                  04.016BS

Rotopuls 01.030AE

Ob počátku března dodává společnost enz® vibrační trysku Rotopuls 01.030AE. Tato tryska je velmi vhodná zejména pro usazeniny vápence, vápna, vodního kamene a betonu. Díky své velmi malé délce a malému průměru se nejlépe hodí pro použití proti močovému kameni pro odtoky o malém průměru. Tryska se standardně dodává v provedení 1/4”, lze ji ale také dodávat s připojovacím rozměrem 1/8”.

Tryska s křížovým střikem UC12 do max. 1500 barů

Od počátku května dodává společnost enz® modifikovanou trysku s křížovým střikem UC12, nyní v provedení do max. 1500 barů. Tato tryska je velmi vhodně dimenzovaná pro ucpané výměníky tepla a jiná potrubí v průmyslových systémech, jako jsou například elektrárny, loděnice a papírny. Díky své nízké spotřebě vody a dlouhé životnosti jsou tyto trysky ideálním nástrojem téměř v každé situaci.

Vibrační tryska Turbopuls 60

Od počátku května lze dodávat novou trysku Turbopuls 60. Tato tryska rozšiřuje řadu Turbopuls o jeden menší průměr. Novou trysku Turbopuls lze používat již v trubkách od světlosti 100 mm. Tato tryska pokrývá dosud nevykrytý rozsah průměrů mezi našimi Turbopuls 80 a Rotopuls 44. Rozsah použití se nachází od středně tvrdých až po tvrdé usazeniny v trubkách, které odolávají vibracím. Přesvědčí Vás, stejně jako větší modely, o své schopnosti recyklace, jakož i o svém silném turbínovém pohonu. Dále napomáhá ozubený tvar hlavice sám rozbíjet i ty nejtvrdší usazeniny.

Příklepová vrtací fréza IMC (světlosti: 200 mm, 225 mm a 250 mm)

Od července lze dodávat novou recyklační příklepovou vrtací frézu. V současnosti dodáváme variantu pro světlosti trubek 200 ÷ 250 mm. Později budou následovat ještě další varianty. Nová příklepová vrtací fréza přesvědčuje svou novou o přibližně 50 % vyšší silou úderu, která je výsledkem zvýšené hmotnosti. Dále ji lze provozovat s recyklační vodou, takže přerušení prací kvůli tankování vody patří minulosti. Kromě toho nemá fréza kvůli turbíně prakticky žádnou ztrátu vody. IMC 200 lze také provozovat pouze s vozidlem pro proplachování. V souhrnu lze říci, že společnost enz® od této chvíle nabízí nejen frézu, kterou lze provozovat se špinavou vodou, nýbrž se také silně snižují provozní náklady, a to kvůli podstatně rychlejšímu postupu vpřed v potrubí.

Radiální tryska UR19 UHP s čelním střikem až do tlaku 2500 barů

Rotující tryska UR19 UHP speciálně dimenzována pro čištění vnitřku trubek pod tlakem až 2500 barů. Je vhodná pro odstraňování těch nejtvrdších usazenin na stěnách trubek. Díky novému čelnímu střiku dokáže prorážet i zcela ucpané trubky. Díky rafinovanému systému uložení nevykazují vysokotlaké trysky prakticky žádné úniky, čímž se dosahuje vysoké účinnosti. Navíc se vyznačuje tato tryska díky indukční brzdě konstantními otáčkami a proudem vody zaměřeným přímo na stěny trubky.

Varianty Bulldog s různými hlavicemi

Bulldog 37 s hlavicí RGS (401.037)
Bulldog 37 s hlavicí RGS přesvědčí svou neuvěřitelnou radiální čisticí silou. Díky svým výlučně radiálně umístěným nástavcům trysek je optimálním řešením např. pro čištění svodů.


Bulldog 37 se standardní hlavicí (400.037)

Dále lze samozřejmě dodávat verzi s osvědčenou standardní hlavicí. Spojuje v sobě silný posuv s vynikajícím výkonem při čištění. Při použití bez klece se navíc zkracuje již malá délka trysky.

Bulldog 37 s hlavicí s křížovým střikem (406.037)

Bulldog s hlavicí s křížovým střikem je optimální nástroj v případě, pokud prorážíte zcela ucpaná potrubí. Zdvojený čelní paprsek odstraňuje bez problémů např. ucpání jílem a/nebo hlínou, aniž by se přitom zanedbalo čištění stěn trubek.


Bulldog 100 s hlavicí RGS (401.101)

Bulldog 100 je optimálně vhodný pro čištění šachet. Verze bez posuvu zaručuje rychlé čištění šachet. Navíc se uzavírají při tomto použití pod úhlem 45° zkosené nástavce. Pokud se násuvné nástavce znovu nasadí, získá se ideální nástroj pro čištění trubek až do jmenovité světlosti 600 mm.

Bulldog 100 se standardní hlavicí (400.101)

Dále lze dodávat verzi s osvědčenou standardní hlavicí. Spojuje silný posuv s vynikajícím výkonem při čištění.

Bulldog Antiblast 80 a 100 (600.080 a 600.100)

Bulldog Antiblast byl speciálně vyvinut kvůli tomu, aby se zabránilo vyprazdňování mís WC (toalet) a pachových uzávěr. Bulldog Antiblast lze dodávat v konstrukční velikosti 100 a 80.