Nová řezná koule enz® CB90 s karbidovou charakteristikou

ENZ® technik představuje novou řeznou kouli CB90 pro likvidování extrémně tvrdého vodního...

Nová speciální šachtová tryska

ENZ® technik představuje novou šachtovou trysku pro jednoduché vertikální čištění...

Nová kulová hlavice CB90 enz®

Prořezávací kulová hlavice CB90 od společnosti enz® byla speciálně vyvinuta tak, aby byla...

Nový člen rodiny vibračních trysek ENZ

Nový Turbopuls 60 je již k dispozici. Rozšiřuje tak oblíbenou řadu Turbopuls o menší...

ENZ- naváděcí tryska

Společnost ENZ technik představuje nový systém navádění rotačně vibračních trysek řady...

ENZ Zpravodaj - 12/2016

ENZ Zpravodaj

 

Vážený zákazníku,

Protože se rok 2016 uchýlil ke spánku, rádi bychom využili příležitosti a vyjádřili naše co nejsrdečnější díky všem našim zákazníkům, partnerům a kolegům. Opravdu oceňujeme Vaši podporu během tohoto uplynulého roku.  Díky Vaší zpětné vazbě jsme úspěšně zavedli v tomto roce na trhu inovace, což bude po mnoho let přínosem. Náš poslední zpravodaj Vám přinese aktuální a nejnovější aktualizace u všech technických výrobků za rok 2016 spolu s přehledem výrobků pro rok 2017. Neohlížíme se jenom dozadu, ale rovněž hledíme do budoucnosti.

Vychutnejte si Vaše čtení!

Nové vlastnosti pro čištění trubek (až do 350 barů / 5075 p/palec(psi))

Vodicí trysky od enz® pro cílené čištění vstupů trubek

Naše vodicí trysky se používají pro vyhledávání vstupů potrubí domovních přípojek a mohou tedy zabránit nutnosti čištění přes domovní přípojku, aniž by došlo ke ztrátě výkonnosti vody. Vodicí tryska se skládá ze dvou trysek, vibrační trysky nebo trysky HRH a trysky pro proplachování kanálů na předku hadice. Toto umožňuje snadno vyhledat potrubní odbočky kvůli nesouměrným tryskám na trysce pro proplachování kanálů. Aktuálně jsou k dostání dva různé typy vodicích trysek. 17.044AE-001 s vibrací má základ ve vibrační trysce Rotopuls. 17.040A-001 bez vibrace má za základ semiradiální rotační trysku.

 

Vodicí tryska 17.044AE-001

enz® Řezací koule CB90 rovnoměrně čistí v zatáčkách potrubí

Řezací koulí CB90 jsme uspěli při uvádění frézy na trh, kterou lze použít v potrubích se zatáčkami. Úspěšně čistí potrubí od kořenů, usazenin, vodního kamene nebo betonu. CB90 má větší povrchovou plochu na jedné straně a na druhé straně má magnetickou brzdu. Nabízí daleko lepší kontrolu, a tedy způsobuje méně poškození potrubí, nemá netěsnosti. Aktuálně jsou k dostání dva modely: 420.090A bez přídavného tahu a 420.090AS, který má tah. Existují plány pro rok 2017 pro výrobu řezací koule s menším průměrem než 90 mm.

 

Řezací koule 420.090A

Čištění svislých potrubí se provádí snadno s tryskami pro revizní šachty od společnosti enz®

Čištění revizních šachet (svislých potrubí) usnadňují tři různé modely. Nahrazují náročnou práci při čištění pomocí ruční trysky nebo kopí, která nyní patří minulosti. Trysky se vyznačují rychlým a důkladným čištěním, snadným ovládáním a snadným skladováním ve vozidle.

 

Tryska na čištění revizních šachet 403.060A/B

Voda a částice nečistot mohou být náchylné ke stříkání na horní část revizní šachty. Nabízíme průhlednou krycí rohož, kterou lze umístit přes otvor šachty,                  a tak chránit pracovníky obsluhy. Tuto krycí rohož lze svinout a umístit ve vozidle a vyžaduje málo místa.

Modifikace výrobků

Společnost enz® se také zaměřila na nepřetržité revidování a zlepšování našich existujících výrobků. Tryska Turbopuls 410.120A/B je jedním z příkladů. Na počátku byl tento nástroj k dostání pouze s jednou impaktní hlavicí. Odezvou na reakci zákazníků bylo to, že jsme dále vyvíjeli trysku Turbopuls, takže ji lze dodávat se dvěma impaktními hlavicemi a s různou intenzitou vibrací. Tryska Turbopuls 120 High Impact se dodává s ozubenou impaktní hlavicí a pevným výstředníkem. To způsobuje vysoké vibrace, a tedy působí agresivněji vůči tvrdým usazeninám v potrubích z PE, oceli a betonu. Tryska Turbopuls 120 je vybavena měkčí neozubenou impaktní hlavicí. Tento nástroj je ideální pro odstraňování křehkého vodního kamene.

 

Turbopuls 120 High Impact

 

Turbopuls 120

Naše malé ohebné vodítko 91.05M bylo zdokonaleno. Jestliže používáte ohebné vodítko, jednotlivé závity ocelového lana rychlouzavírací konzoly se roztřepí. To má za následek zvýšené nebezpečí úrazu, pokud byste i nadále používali toto ohebné vodítko. Aby se tomu předešlo, je nyní konzola opatřena plastovým povlakem, který by měl zamezit předčasnému roztřepení lana.

 

Malé ohebné vodítko a konzolou s plastovým povlakem

Nové vlastnosti pro průmyslové čištění (od 350 barů / 5075 p/palec2 (psi))

Řada UC: „Nejlepší tryska na čištění trubek“

V lednu jsme Vás seznámili s podrobnostmi ohledně našich trysek řady UC, které se používají při průmyslovém čištění výměníků tepla a ve zcela ucpaných trubkách. V minulém lednu ještě nebyly k dostání všechny velikosti, ale v průběhu roku byly uvedeny na trh různé modely až do tlaku 1500 barů / 21'750 p/palec2(psi). Toto je nejlepší tryska na čištění trubek pro odstraňování ucpání, leštění a univerzální použití. V roce 2017 bude spuštěna výroba trysky o průměru 28 mm.

 

UC12

Trysky „3 v 1“: Bulldog® 37, tryska pro maximální tlak a Bulldog® 60, vysokotlaká tryska

Naše vysokotlaké trysky Bulldog® 37 a Bulldog® 60 se používají v potrubích o průměrech až do 40 mm a 65 mm (1.5” – 2.5”), v tomto pořadí. Mohou to být trubky pro průmyslové použití, ocelové trubky nebo výměníky tepla. Tyto trubky jsou uzpůsobeny pro to, aby fungovaly proti těm nejtvrdším usazeninám na stěnách trubek, jejich údržba je snadná a nemají netěsnosti, mají mimořádný výkon při čištění a konstantní otáčky. Oba druhy vysokotlakých trysek fungují až do tlaku 1000 barů / 14,500 p/palec2 (psi). Řada trysek Bulldog® má různé možnosti tryskání pro odstraňování ucpání, leštění a právě pro univerzální použití.

 

Bulldog® 506.037

 

Bulldog® 506.060

 

Na trysku Bulldog 60 UHP lze nainstalovat na vyžádání novou klec 500.060100. Tuto klec lze použít pro průměry trubek od 140 mm do 300 mm (5.5” ÷ 12”).

 

Klec 500.060100 for Bulldog 60 UHP

 

 

Veletrhy

Naše účast na mezinárodních veletrzích v tomto roce začíná účastí na veletrhu IFAT na konci května/počátku června. Strávíme pět dnů předváděním řady našich nových i již existujících výrobků ve stánku o ploše více než 80 m2. Toto byla vždy velká příležitost pro setkání s našimi aktuálními a potenciálními zákazníky, debaty o zajímavých aplikacích a zkušenostech z oblasti čištění odpadů a kanalizací. Pro tyto rozhovory není neobvyklé, že jsou startovním bodem pro modifikaci výrobků, popsaných výše. Příští veletrh IFAT se bude konat ve dnech 14. - 18. května 2017.

 

Stánek společnosti enz® na veletrhu IFAT 2016

Veletrh Pollutec se konal na počátku prosince v Lyon ve Francii. Společnost enz® představila do nynějška svůj vlastní stánek na tomto veletrhu již po mnoho let. Náš stánek navštívil ve čtyřech dnech konání tohoto veletrhu bezpočet zákazníků  a zainteresovaných návštěvníků. Nové výrobky, jako řezací koule CB90, vodicí tryska a nová tryska UC 09 vyvolaly velký zájem mezi návštěvníky stánku. Náš čtyřčlenný tým měl plné ruce a jednomyslně se shodl, že by se měl do Lyonu vrátit v roce 2018.

 

Stánek společnosti enz® na veletrhu Pollutec 2016

Navíc k těmto dvěma evropským veletrhům, se také konaly dva důležité veletrhy  v USA: V únoru jsme se zúčastnili veletrhu Zařízení pro úpravu vody a odpadní vody, pro zpracování a přepravu (WWETT) v Indianapolis. WJTA-IMCA Expo(veletrh pro zařízení na otryskávání vodou – vysokotlaká zařízení) se konal počátkem listopadu v New Orleans. Oba tyto veletrhy byly pro nás velmi úspěšné a uvažujeme znovu o účasti příští rok. Srovnatelné úspěchy jsme měli na veletrhuRo-Ka-Tech v Kasselu v Německu a na Suisse Public v Bernu ve Švýcarsku. Oba tyto veletrhy se konají každé dva roky. Budeme rádi, když Vám budeme moci poskytnout v nejbližší době více informací o naší účasti na veletrzích.

Těšíme se na pokračující a úspěšnou spolupráci v roce 2017 a přejeme Vám a Vaší rodině veselé Vánoce.

Rádi bychom Vám popřáli bezpečnou a úspěšnou práci s našimi výrobky. Naše oddělení zákaznického servisu je Vám k dispozici pro Vaše dotazy od pondělka dopátku od 9.00 do 12.00 a od 13.30 do 16.00.