Nová řezná koule enz® CB90 s karbidovou charakteristikou

ENZ® technik představuje novou řeznou kouli CB90 pro likvidování extrémně tvrdého vodního...

Nová speciální šachtová tryska

ENZ® technik představuje novou šachtovou trysku pro jednoduché vertikální čištění...

Nová kulová hlavice CB90 enz®

Prořezávací kulová hlavice CB90 od společnosti enz® byla speciálně vyvinuta tak, aby byla...

Nový člen rodiny vibračních trysek ENZ

Nový Turbopuls 60 je již k dispozici. Rozšiřuje tak oblíbenou řadu Turbopuls o menší...

ENZ- naváděcí tryska

Společnost ENZ technik představuje nový systém navádění rotačně vibračních trysek řady...

ENZ Zpravodaj - 05/2016

ENZ Zpravodaj

Dobrý den, vážený zákazníku

 

Za několik dnů otevře své brány přední světový veletrh pro oblast hospodaření s vodami, odpadními vodami, odpady a surovinami (IFAT) v Mnichově (Německo). Během pěti dnů předvede více než 3000 vystavovatelů na výstavní ploše o výměře 230 000 m2 své výrobky a služby. I my budeme v místě přítomni v jednom stánku – kde nás najdete a co Vás na našem stánku očekává, se dozvíte v tomto zpravodaji. Kromě informací ohledně IFAT si přečtete také více o dokonalých a progresivních třmenech kloubových „banánů“, které jsou jako novinka povlakovány plastem, nebo o naší soupravě na čištění trysek, která pomáhá při každém použití trysek z nesnází.

Přejeme Vám příjemný den.

 

Inovace výrobku: Malé kloubové „banány“ 91.05M nově s třmenem s plastovým povlakem

Při používání malého kloubového „banánu“ 91.05M se často jednotlivé prameny ocelového lana u třmene rychlospojky odíraly. Tím vznikalo zvýšené nebezpečí úrazu při dalším používání takovéhoto kloubového „banánu“. Aby se tomu předešlo, jsou třmeny těchto malých kloubových „banánů“ jako novinka potaženy plastem.  Tato úprava by měla schránit lana a zpomalovat odírání pramenů lan.

 

 zizalk.jpg

Kloubový „banán“ 91.05M s plastem povlakovaným třmenem

Tento malý kloubový „banán“ sebou přináší určité výhody: Neexistuje nebezpečí úrazu od drátěného lana, lze zabránit poškození hadice/kabelu, plastem povlakovaný třmen je opětovně uzavíratelný a kompletně demontovatelný. 91.05M se používá jako prvek pro přesměrování hadice či kabelu, jakož i pro ochranu a přemostění horních a dolních hran šachet nebo domovních rohů. Právě tyto malé kloubové „banány“ se často používají také pro televizní systémy. Zvláště často se tyto kloubové „banány“ používají v sanovaných trubkách nebo kameninových trubkách.

kanal.jpg

Kloubový „banán“ při použití

 

Údržba/opravy

Naše kloubové „banány“ jsou zhotoveny z větší části z nerezavějícího materiálu. Přesto je účelné toto nářadí čas od času postříkat olejem na ochranu proti korozi, který nenapadá plast. Dbejte na to, aby kloubový „banán“ byl před tímto  ošetřením vysušený. Kloubové „banány“ by se měly čistit pouze vodou, která není pod tlakem, aby se nepoškodila kuličková ložiska. Pokud by přesto někdy došlo k poškození některého z kuličkových ložisek, lze takové ložisko snadno vyměnit.

 

Příběh úspěšnosti rotační trysky Bulldog® 37

Z Kalifornie v USA k nám dorazily tento měsíc tyto dva působivé snímky:

 koren.jpg

koren2.jpg

To malé šedé vedle kořenů a na nich je naše rotující tryska Bulldog® 400.037. V porovnání s kořeny vypadá tak malá a neškodná – ale v ní vězí tolik síly! Naše rotující tryska Bulldog® 400.037 je odpovědná za to, že tato mohutná masa kořenů již nikdy neucpe trubku, ale poslušně zůstane na povrchu. K tomu říkáme „Well done!“ (výborně) a můžeme ještě jednou označit naše rotující trysky Bulldog® jako skutečné víceúčelové prostředky.

 

Pokud ještě nemáte rotující trysku Bulldog® od nás, ale máte o ní zájem? Rádi Vám pomůžeme s výběrem toho správného modelu.

 

Jednoduše, rychle a čistě – naše souprava nástrojů pro čištění trysek při každém použití trysek z nesnází

Často se stává, že po pracovním nasazení jsou tryskové nástavce trysky ucpány. Pokud se nástavce následně důkladně nevyčistí a tryska se ve stejném stavu znovu použije, blokují se nástavce ještě více a již nezaručují čistý proud vody. Ovlivňuje se tím funkčnost trysky. Rovněž se nečistota dostává do vnitřní části trysky a poškozuje tak její vnitřní část. Pokud se to stane, nelze již trysku v drtivé většině případů opravit, nýbrž se musí zcela vyměnit.

 

Aby k tomu nedošlo, vyplatí se tryskové nástavce pravidelně kontrolovat a čistit. V žádném případě pro to nepoužívejte soupravy, podobné vrtákům/frézkám. Tyto poškozují keramiku! Pomocí naší soupravy nástrojů pro čištění trysek zbavíte jednoduše a účinně Vaše tryskové nástavce nečistot.  V našem kompaktním pouzdru najdete dva nástavce s hroty, kde je možné vybírat podle velikosti nástavců a keramika se přitom nepoškodí.

 

tuzka.jpg

Souprava nástrojů pro čištění trysek C202 od společnosti enz®

 

Nemáte ještě soupravu nástrojů na čištění trysek od nás, ale rádi byste ji měli? Pak uveďte na Vaší příští objednávce kód poukazu enz-NL-05.16 – obdržíte tak navíc k Vaší objednávce jedinečnou soupravu pro čištění trysek. Tento kód poukazu kód poukazu lze uplatnit až do pátku 29. 07. 16 včetně. Těšíme se na Vaši objednávku!

 

Nový katalog výrobků společnosti enz® je                 k dispozici od poloviny května

Těší nás, že Vám můžeme od poloviny května poskytnout náš nejnovější katalog výrobků. Veškeré novinky v oblasti našich výrobků, které jsme Vám mohli představit v posledních dvou letech, najdete v katalogu se všemi potřebnými technickými údaji. Mezi ně patří například reverzní Rotodrill™, rotační trysky KBR  s posuvem, Bulldog Antiblast 80, vibrační trysky Rotopuls 30, Rotopuls 44, jakož i Turbopuls 60, trysky UC nebo naváděcí trysky, které jsme představili přede dvěma měsíci.  Nelze také zapomenout na stále se zvětšující sortiment druhů zboží, které slouží jako příslušenství.

Již dnes si můžete náš nejnovější katalog výrobků stáhnout na naší webové stránce. Pokud byste ale raději náš katalog obdrželi poštou, kontaktujte nás na              e-mailové adrese info@enz.cz s předmětem „prosím - nový katalog výrobků“. Rádi Vám pak následně zašleme jeden exemplář.

 Veletrhy

Od 30. května do 3. června probíhá v Mnichově (v Německu) veletrh IFAT. Tento veletrh se koná každé dva roky a je pokládán za celosvětovou inovační platformu a místo setkání pro podniky v oborech hospodaření s vodami, odpadními vodami, odpady a surovinami. Od roku 1987 se veletrhu IFAT pravidelně zúčastňuje i firmaenz®. Těšíme se na to, že budeme i v tomto roce opět přítomni se svým stánkem přímo na místě. Na více než 80 m2 Vám představíme kromě našeho aktuálního sortimentu i některé naše výrobky jako novinky a budeme s Vámi rádi diskutovat o Vašich zkušenostech ze všedních pracovních dnů nebo o Vašich přáních                       a podnětech. Naleznete nás v hale B4 na stánku 345. Tato hala poskytne přístřeší mezinárodním podnikům, které působí v oblasti sanace, kontrol prohlídek a čištění kanálů.

 5.jpg

      (50 let IFAT)

Těšíme se na to, že Vás budeme moci uvítat v našem stánku a podělit se s Vámi            o společné zážitky z „IFAT“. Pokud ještě nemáte vstupenku na IFAT, kontaktujte nás ještě dnes prostřednictvím e-mailu. Obdržíte od nás obratem poukaz online. Jak a kde jej můžete vyměnit, to se dozvíte od nás přímo při zaslání poukazu online.

Přejeme Vám i nadále bezpečnou a úspěšnou práci s našimi výrobky. Pokud máte dotazy, je Vám náš zákaznický servis k dispozici od pondělka do pátku               od 09.00 do 12.00 hodin a od 13.30 do 16.00 hodin.