ENZ technik ag
ENZ technik ag

Nová řada Smart trysek osazených kamerou

Kamerová tryska Enz® přidává do produktového portfolia trysek Enz® nový rozměr!

Nová řada Smart trysek ENZ®

Již brzdy se budete moci seznámit s novou řadou chytrých trysek. Podrobnosti o produktové...

Nový přírustek k rotačním tryskám: HRH16

Poloradiální rotující trysky enz® se čtyřmi zpětnými řeznými tryskami pod úhlem 45 ° ..

Nová řezná koule enz® CB90 s karbidovou charakteristikou

ENZ® technik představuje novou řeznou kouli CB90 pro likvidování extrémně tvrdého vodního...

ENZ zpravodaj - 10/2019

ENZ Zpravodaj

1 Co je nového v enz®?


1.1.1 Čistění potrubí a kanálů (<350 bar, <5,000 psi)


1.1.2 Nový přírustek k rotačním tryskám: HRH16
Poloradiální rotující trysky enz® se čtyřmi zpětnými řeznými tryskami pod úhlem 45 ° kombinují rotaci a tah v jedné funkci; to znamená, že se čistí a současně jedou tryskou vpřed. Pokud je množství vody dostatečné, mohou být nástroje vybaveny také proudovými tryskami. HRH16 (číslo produktu 02.016) je snadné v zatáčkách a vyniká tím, že dosahuje vysoké trakce s minimálním množstvím vody. Díky úhlu tryskového paprsku je HRH16 zvláště vhodný pro odstraňování vlasových kořínků až do přibližně Ø5 mm / 0,2 ″, polotvrdých vodních kamenů, cementové kaše a mastnoty. Vedle HRH najdete v naší produktové řadě také KBR a naše vibrační trysky pro domácí použití. Jsou zvláště vhodné pro čištění mastnoty a moči v kuchyních a koupelnách.


1.1.2.1 Optimalizace našich safetylinerů
Lidé pracující v čištění potrubí a kanálů jsou zvyklí na vysoké riziko. Vážné nehody jsou celkem běžné. Vzali jsme to na sebe, abychom minimalizovali toto riziko a  tak jsme optimalizovali naši produktovou řadu safetyliner s ohledem na tento cíl. Dlouhé vlákno na bezpečnostní podložce (číslo produktu 97.075-100) způsobilo zablokování tlačných trysek. Z tohoto důvodu bude bezpodmínečně zahájena bezpečnostní pojistka se závitovým kroužkem a těsněním VDS. Tím se zabrání příliš hlubokému zašroubování a zaručuje, že tryska bude pracovat při špičkovém výkonu.

1.1.3 3/8 ″ kanálová čisticí tryska s předním tryskáním
Po dlouhém čekání jsme do naší produktové řady přidali 3/8 ″ kanálové čisticí trysky (35.038 a 35.038N) s předním tryskem. Pomáhají vám s výraznou silou v případech ucpaného potrubí.


1.1.4 3/8 ″ špičatá tryska s keramickými vložkami
Pokud chcete pracovat s hadicí 3/8 ″, abyste dosáhli vyšší proplachovací kapacity, můžete nyní objednat špičatou trysku 3/8 ″ (60.038 a 60.038N) s keramickými vložkami. Tato modifikace zajišťuje, že při stejném tlaku můžete dosáhnout o 40% více energie!

 

1.2   Průmyslové čištění (>350 bar, 5,000 psi)


1.2.1 Posun vpřed s tlakem až 1 500 bar: UC09 s vnějším závitem!
Trysky enz® UC  jsou nezbytné při čištění průmyslových výměníků tepla a kompletně ucpaných trubek o průměru 12 až 42 mm / 0,5 až 1,6 ″. Křížové trysky směřující dopředu řežou materiál jako fréza, zatímco boční trysky leští trubku kolem. A to není jediný důvod, proč všechny naše trysky UC mají mnoho aplikací. Například UC09 byl vybaven novým statorem s vnějším závitem 5/16 ″ -24-UNF. Tato změna znamená, že tryska má snadnější manipulaci, zatímco nový závit zvyšuje oblast použití. UC09 lze objednat s nebo bez axiálních trysek, podle toho, zda pracujete s roboty, bez robotů nebo ručně. Všechny trysky UC jsou nyní k dispozici se zaoblenou hlavou trysky, která zabraňuje uvíznutí v úhlech nebo v rozích.

1.2.2  JetCalc: Nová webová aplikace!

Náš prověřený program JetCalc je nyní k dispozici jako moderní webová aplikace. Od této chvíle máte možnost provádět výpočty trysek na všech chytrých telefonech a běžných počítačích. Aplikace JetCalc nahradí aktuální verzi JetCalc do konce roku 2019. Pokud máte jakékoli dotazy, kontaktujte svého obchodního partnera nebo svého obvyklého poradce enz®.


 

2 enz® rady


2.1 Hadicový naviják
Při provádění čištění domácnosti, například v kuchyni nebo v koupelně, může vysokotlaká hadice zanechat zašpinění v obytném prostoru. To je nepříjemné nejen pro domácí obyvatele, ale také pro úklidovou společnost, která je za to zodpovědná. Hadicové navijáky pro vysokotlaké hadice jsou výborně vhodné pro minimalizaci rizika znečištění. Pomocí hadicového navijáku můžete vysokotlakou hadici navinout přímo v koupelně nebo v kuchyni během a po čištění, což zabrání zbytečnému znečištění kdekoli v domácnosti. To také výrazně zjednodušuje manipulaci s hadicemi během hydrodynamického čištění v domácím prostředí.


2.2 Vysokotlaké hadice
V produktové řadě vysokotlakých hadic enz® najdete hadice s délkou až 30 m / 98 ft, které mají připojovací závit 1/4 ″ a průměr DN8 (5/16 ″). Tyto hadice jsou dodávány s velmi krátkými armaturami a jsou také povoleny pro použití až do 250 bar / 3 600 psi. Větší průměr vnitřní hadice DN8 (5/16 ″) znamená menší tlakovou ztrátu, což vám ušetří čas a peníze. Enz vysokotlaké hadice jsou dostupné v délkách až 30m se závitem DN8.


 

3 Údržba


Přemýšlejte o tom: Ucpané trysky zhoršují účinek čištění a zvyšují riziko práce s příliš vysokým tlakem vody. Proto musí být vložky trysek pravidelně kontrolovány. Opotřebení trysek bude záviset na úrovni kontaminace v použité vodě. Pokud se používá recyklovaná voda, musí být vložky trysek denně kontrolovány a čištěny sadou pro čištění trysek. Zejména u trysek, které jsou uloženy ve vodě, doporučujeme pravidelné ošetření pomocí MOTOREXu. Stejného efektu můžete dosáhnout jejich důkladným očištěním ekologickým čisticím prostředkem.


 

4 Pohled dopředu


4.1 ECOMONDO 2019, Rimini (Itálie)
Od 5. do 8. listopadu 2019 se těšíme na setkání s Vámi v Ecomondo v Rimini (budova A7 / stánek 027). Přední veletrh zeleného a oběhového hospodářství ve středomořském regionu má inovativní formát a představuje široké spektrum technických možností, systémů, zařízení a služeb pro řešení složitých problémů specifických pro životní prostředí.


4.2 WJTA-IMCA Expo 2019, New Orleans (USA)
Od 11. do 13. listopadu 2019 budeme také ve WJTA-IMCA v New Orleans (stánek číslo 620). Přední světový veletrh vysokotlakého / průmyslového čištění zahrnuje fascinující nové produkty a inovace v oblasti vysokotlakého čištění na 26 000 m2 (přes 250 000 čtverečních stop) výstavního prostoru


 

5 enz® academie - letos opět úspěšná!


A v roce 2019 si znovu zavzpomínáme na naší velmi úspěšnou enz® akademií, kde jsme měli tu čest školení více než 400 zaměstnanců z celkem 80 společností. Dosud jsme vydali více než 5 000 osvědčení o školení po celém světě. Našimi školeními zajišťujeme bezpečné, šetrné k životnímu prostředí a nákladově efektivní používání našich vysoce kvalitních čisticích nástrojů. Chtěli byste se také zúčastnit? Chtěli byste dokonce přizpůsobené školení? Pak se s námi domluvte ještě dnes! Prostřednictvím akademie enz® vám a vašim zaměstnancům nabízíme různé tréninkové moduly přizpůsobené vašim individuálním přáním a požadavkům.


 

6 Zpětná vazba
Zajímá nás vaše zpětná vazba! Potřebujeme vaše názory, abychom neustále zlepšovali naše výrobky a služby zákazníkům. Věnujte prosím chvilku svého času a pošlete nám své hodnocení na následující odkaz. Těšíme se na vaši odpověď!

 


 

Doufáme, že budete i nadále užívat bezpečně a úspěšně naše produkty enz®. Naše oddělení služeb zákazníkům je k dispozici pro vaše dotazy od pondělí do pátku od 8:00 do 12:00. a 13:30 do 17:00 hodin (Pátek do 16:00).

 

ARTE, spol. s r.o. · Kutnohorská 288 · 109 00 Praha 10
Tel. +420 603 844 481
©2020 ARTE, spol. s r.o.

 kontaktujte nás na email:
cerny@arte-praha.cz