ENZ technik ag
ENZ technik ag

Nová řada Smart trysek osazených kamerou

Kamerová tryska Enz® přidává do produktového portfolia trysek Enz® nový rozměr!

Nová řada Smart trysek ENZ®

Již brzdy se budete moci seznámit s novou řadou chytrých trysek. Podrobnosti o produktové...

Nový přírustek k rotačním tryskám: HRH16

Poloradiální rotující trysky enz® se čtyřmi zpětnými řeznými tryskami pod úhlem 45 ° ..

Nová řezná koule enz® CB90 s karbidovou charakteristikou

ENZ® technik představuje novou řeznou kouli CB90 pro likvidování extrémně tvrdého vodního...

ENZ zpravodaj - 08/2019

ENZ Zpravodaj

1 V jediném tahu - drátěná lana a řetězové škrabky enz® roztrhají všechno na kousky!

Drátěná lana a řetězové škrabky enz® jsou nástroje, které lze použít kdekoli, snadno se obsluhují a udržují. Jediným nástrojem lze vyčistit několik různých průměrů potrubí. Lze je použít k čistému a účinnému odstranění různých usazenin, jako jsou vápenné kameny, cementová kaše, kořeny atd. Lanové a řetězové škrabky jsou ideální pro přípravné práce před renovací s vložkami, povlaky nebo injektáží; pro odstraňování kořenů, inkrustací, usazenin a pro odstraňování zbytků betonu v nově položených potrubních kanálech.

1.1 Řetězová škrabka 10.200R / 300R / 200RS (KS linie)

Společnost enz® vylepšila svou oblíbenou 10.200R v několika oblastech a přitom jí udržela silné stránky. Jednou z novinek je, že tato řetězová škrabka má nyní rozsah použití do 500 mm, aniž by to mělo negativní dopad na stabilitu klece enz®. Kromě toho byly desky nyní tvrdší, což je zvláště důležité pro velmi tvrdá ložiska. 10.300R je zvláště vhodný pro vícestupňové řezání kořenů. Kromě toho je navržen tak, aby mohl být použit pro různé materiály potrubí (jinými slovy, různé kvality).

Délky řetězu jsou zvoleny tak, aby konec vždy škrábal stěnu potrubí. S výjimkou práce na oválném profilu. Mírné až závažné pronikání kořenů lze odstranit pomocí standardního nastavení 10.200R. Model 10.300R je vynikající volbou pro průměry od 300 mm a více. Může se postarat i o ty nejsilnější kořeny. Při práci na křehkých trubkách s velkým odsazením potrubí doporučujeme použít 10.200RS, aby nehrozilo riziko zaseknutí řetězu.

 

1.1.1 Klec 10.200K

Novinka: Nová univerzální klec může být nastavena po částech po 25 mm a také poskytuje stabilitu potřebnou k čistému a účinnému odstraňování kořenů a tvrdých usazenin.

 


1.1.2 Tažná část 0010.2006

Novinka: 10.200R a 10.300R lze v případě potřeby vytáhnout navijákem. K tomu stačí zaháknout vyobrazenou část.


2 Repete

2.1 Kompletní produktová linie

Kompletní řada řetězových škrabek enz® pokrývá celou škálu velikostí od 40 do 1500. Zejména 10 800 R je řetězová škrabka, kterou lze použít pro velmi velké profily.

2.2 Drátěná hlava lana 0010.200S a 0010.400S

Vždy se doporučuje namontovat hlavu lanka a použít ji při práci s jemným potrubím a při odstraňování rzi.


2.3 Diamantový korunní vrták

Řetězy na drátěná lana řady 10.200 mohou být vybavena vrtákem s diamantovou korunkou. Používá se k čištění vstupů potrubí, ocelových šroubů a potrubí.


3 Údržba

Po každém použití dodržujte následující pravidelnou údržbu:

1. Zkontrolujte, zda nejsou vložky zanesené.

2. Poté zkontrolujte, zda není nástroj opotřebovaný a vyměňte vadné součásti.

3. Z důvodu ochrany proti korozi a péče o nástroj ošetřete OLEJEM SPRAY BIO.

Vložky trysek musí být pravidelně kontrolovány. Opotřebení trysek bude záviset na úrovni kontaminace v použité vodě. Pokud se používá recyklovaná voda, musí být vložky trysek denně kontrolovány a v případě potřeby vyčištěny. Před dlouhodobým nepoužíváním stříkejte otvory trysek a připojovací závity pomocí OLEJSKÉHO SPRAY BIO.